Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Že 20 let skrbimo za najranljivejše.

Zavetišče za brezdomne osebe – Murska Sobota in bivalna enota Lemerje

Edino tovrstno zavetišče za brezdomne v Pomurju se nahaja v prenovljeni stavbi na Tomšičevi ulici v Murski Soboti. Nastanitev po meri sodobnih evropskih standardov nudi 25 uporabnikom, katerim nudimo vso potrebno podporo s ciljem povrnitve moči za nadaljnje življenje. Uporabnike, ki so polnoletni državljani Republike Slovenije vključujemo v aktivnosti in storitve, ki jim vračajo dostojanstvo, dvigujejo kakovost življenja in zmanjšujejo tveganje za ponovni padec v brezdomstvo. Ob strokovni podpori razrešujejo težave ter iščejo poti k aktivnim oblikam življenja in realnim življenjskim možnostim. 

Bivalna enota Lemerje je stanovanjska skupnost, ki omogoča dolgotrajno nastanitev 7 osebam, ki potrebujejo pomoč pri razvoju oziroma ohranitvi samostojnega in odgovornega življenja. V skupnosti si uporabniki, ob strokovni podpori, delijo vsakdan in opravila, skrbijo drug za drugega, hišne ljubljence in hišo z okolico. Udeležujejo se oblik delovnega in socialnega vključevanja, navezujejo dobrososedske odnose in prevzemajo aktivno vlogo na različnih poljih življenja. 

Pomoč na vratih – terensko delo s potencialno brezdomnimi osebami in zagovorništvo

S programom se odzivamo na stiske oseb, ki jim grozi brezdomstvo oziroma rabijo pomoč pri ureditvi bivalnih pogojev in v kriznih situacijah. Pridemo na dom, kjer uporabnikom prisluhnemo in skupaj z njimi izdelamo načrt za razrešitev krizne situacije, ki zajema pomoč pri uveljavljanju pravic, zagovorništvo, usposabljanje za finančno pismenost, skrb zase in svoj dom ter druge veščine, potrebne za izhod iz stiske ter dvig kvalitete življenja.

Za boljši jutri z demenco program pomoči osebam z demenco in njihovim svojcem

Živimo v starajoči se družbi, a je še vedno premalo znanj in možnosti starostnikom omogočiti čim daljše kvalitetno življenje doma. Program je namenjen osebam z demenco oz. starejšim z znaki upadanja življenjskih moči, ki živijo v domačem okolju, in njihovim svojcem. Usmerjen je v aktivno staranje in ohranjanje kakovosti življenja starejših ljudi. V programu izvajamo izobraževalne, ustvarjalne, rekreativne in druge aktivnosti, ki podaljšujejo vitalnost starostnikov in njihovo življenje v skupnosti ter razbremenjujejo njihove družine.