Akronim: INKLUZIVNA DRUŽBA ZA VSE
Naziv projekta: Mrežni pristop k opolnomočenju ranljivih ciljnih skupin in približevanju na trg dela skozi programe socialne aktivacije v Pomurski regiji
Program: Operativni program za izvajanje evropske kohezijske politike v obdobju 2014–2020
Obdobje izvajanja: 1.9.2020 – 30.9.2022


Namen projekta:
Namen projekta je razviti celostni pristop k socialnemu vključevanju oseb iz ciljnih skupin na področju Pomurja na temelju njihove aktivacije, opolnomočenja in izboljšanja zaposlitvenih možnosti.
Specifični cilji:
- zagotoviti opolnomočenje oseb iz ciljnih skupin
- dvigniti funkcionalne kompetence za aktivno reševanje socialnih problematik oseb, ki živijo pod pragom revščine
- povečati socialno vključenost oseb iz ciljnih skupin
- okrepiti sodelovanje različnih deležnikov
- zagotoviti celosten pristop pri reševanju problematike socialnega vključevanja v lokalnem okolju
Ciljne skupine:
Ciljne skupine so polnoletne osebe, ki imajo dovoljenje za stalno bivanje ali slovensko državljanstvo in so:
- upravičenci/prejemniki denarne socialne pomoči ali
- na podlagi Zakona o urejanju trga dela vpisane v evidenco brezposelnih oseb ali
- na podlagi Zakona o urejanju trga dela vpisane v evidenco oseb, ki so začasno nezaposljive ali
- neaktivne osebe s kompleksno socialno problematiko
Izvajanje:
Projekt se izvaja za območje celotnega Pomurja: v Murski Soboti, Gornji Radgoni in Lendavi. V vsakem kraju se bo izvedlo 5 programov (vsak program traja 8 mesecev) in bo vključenih 225 oseb iz ciljnih skupin.
Namen projekta se dosega z odpravljanjem pomanjkanja socialnih veščin in funkcionalnih ovir, s katerimi se osebe iz ciljnih skupin soočajo. Krepimo njihovo socialno mrežo ter dvigujemo raven motivacije za reševanje problemov socialne izključenosti. Vključenim osebam nudimo individualiziran pristop ter raznolike in kakovostne storitve, ki pozitivno vplivajo na razvoj socialnih veščin in spretnosti, dvig funkcionalnih kompetenc, osebnostni razvoj ter krepitev motivacije za aktivno reševanje njihove socialne in zaposlitvene situacije. Z vključevanjem v delovno/učne projekte pri delodajalcih se približujejo trgu dela in postopoma pridobivajo izkušnje v realnem delovnem okolju.
S povezovanjem široke palete deležnikov v lokalnem in regionalnem okolju ter krepitvijo sodelovanja med njimi in optimalnim kombiniranjem različnih storitev zagotavljamo uveljavljane najugodnejših rešitev za socialno aktivacijo udeležencev glede na njihove individualne potrebe.